Avukat Fatih AL

Avukat Fatih AL 1988 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde doğmuştur. Ortaöğrenimini Bismil Fatih Anadolu Lisesinde , Lisans Eğitimini de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Tamamlamıştır.

2012 yılından beri İstanbul Barosuna kayıtlı olup, kurucusu olduğu ÖZAL Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğini aktif olarak yürütmektedir.

Avukat-müvekkil ilişkileri karşılıklı güven esasına dayanır. ÖZAL Hukuk Bürosu 21. yüzyılda hukukun ve avukatlık mesleğinin hak arama özgürlüğünün en önemli güvencesi olduğu bilinciyle, avukat-müvekkil arasında temel mesleki ilkelere hassasiyet göstermektedir.

Hukuk Büromuzun Avukatlık Meslek İlkeleri

Gizlilik ve Mesleki Sır:  

Avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biri ‘Sır saklama ve gizlilik’tir. Avukatlık büromuz, AB Avukatlık Meslek Kuralları, BM Havana Avukatlık Kuralları ile 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini hassasiyetle uygulamaktadır. Hukuk büromuz, müvekkillerine ait bilgi ve belgeleri mesleki sır kapsamında özel bir şekilde gizli tutmakta, üçüncü kişi veya kurumlarla hiçbir şekilde paylaşmamaktadır. 

Şeffaflık: 

Avukat, mesleki faaliyetini icra ederken yapılan işin veya davanın aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki hukuki görüşünü müvekkiline aktarmalıdır. Hukuk büromuz, vekaletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir.